Výročí 20 let

Tříkrálová sbírka oslavila 20 let

Díky vašemu koledování a vaší štědrosti dosáhla Tříkrálová sbírka za dobu trvání na:

1,5 miliardy korun                     1 milion dobrovolníků                  15 000 projektů

Tříkrálová sbírka oslavila v roce 2020 rovných 20 let své celorepublikové existence. Během těchto dvaceti let se stala celospolečenskou událostí, která přináší všem zúčastněním radost, a především ukazuje sílu lidské solidarity.  Desetitisíce koledníků a dárců tak společně dělají náš svět lepším. Díky vybraným finančním prostředkům pomáháme spolu s vámi těm, kteří si sami pomoci nemohou. Děkujeme

Co je Tříkrálová sbírka? Jak poznat koledníka? Jaké je rozdělení a využití výnosu sbírky? – Dozvíte se zde.

K výročí pogratulovaly Tříkrálové sbírce i známé trojice. 

Tři sudičky

Tři sudičky nám popřály a do vínku vložily samé hezké věci. Ale jste to vy, díky komu oslavíme příští rok už 20 let existence. Jen díky vám – koledníkům i štědrým dárcům – můžeme každý rok rozdělit výtěžek mezi tisíce potřebných po celé naší zemi i v zahraničí. 

Mikuláš, čert a anděl

Děti dnes zpívají své písničky před Mikulášem, čertem a andělem a doufají ve sladkou odměnu. Už jste ze zpívání Mikulášovi vyrostli? Nevadí, natrénujte tříkrálovou koledu a pojďte ji za měsíc zpívat s námi do ulic. My zpíváme a koledujeme v každém věku! 

Dlouhý, široký a bystrozraký

Ať Dlouhý, Široký nebo Bystrozraký, koledovat může každý! Zkuste to taky! Řekněte kamarádům, rodičům nebo třeba babičce s dědou a užijte si spolu legraci pro dobrou věc.

Tři mušketýři

Jeden za všechny, všichni za jednoho! A všichni za lidi v nouzi! Ať žije král! Vlastně tři. Nebo čtyři. Čím víc, tím líp. Rozšiřte naši kolednickou armádu, ukažte, že ve vás dřímá chrabré srdce mušketýra!

Betlém

Pospíšili si tedy, a když přišli, nalezli Marii, Josefa i děťátko ležící v jeslích. 
Přejeme vám požehnané svátky vánoční plné vzácných setkání a prosíme o modlitbu za ty, kteří zůstávají i o svátcích sami.

Libuše, Kazi a Teta

Dvacátá Tříkrálová sbírka začíná! Zdar jí předpovídá i kněžna Libuše se svými sestrami. Také my přejeme hodně štěstí 25 tisícům královských skupinek, které dnes vyráží do terénu. Prosíme o vlídnost ke koledníkům a solidaritu s potřebnými.

Tři králové

Naši koledníci nezahálejí! Dorazili už také k vám? Ne? Nevadí, svátek Tří králů sice minul, ale my koledujeme až do 14. ledna.

Tři prasátka

Tři prasátka se v pohádce poučila a už vědí, jak postavit domeček, aby vydržel. Děkujeme všem, kteří si uvědomují, že nežijeme v pohádkách a že ne všechno se vždy v dobré obrátí. Díky vašim darům pomáhá Tříkrálová sbírka i lidem, jejichž domy neodolaly požárům, povodním a jiným živelním pohromám.

Tři generace

Dnes naposledy vyrážejí do ulic tříkrálové skupinky. Letos jich byl rekordní počet. Koledují celé třídy, skautské oddíly, farníci nebo kamarádi. Malé koledníčky doprovázejí paní učitelky, starší sourozenci, rodiče i prarodiče. Tříkrálová sbírka sbližuje rodiny i celé generace. 

Děkujeme

Narozeniny oslavujeme rekordem! Do kasiček se podařilo vybrat neuvěřitelných 130 335 068 korun. Žádnými slovy nedokážeme vyjádřit díky všem úžasným koledníkům a dárcům, díky nimž se poprvé v historii sbírky povedlo překonat magickou hranici 130 milionů korun. Ty nyní poputují na pomoc potřebným. Děkujeme.