Časté dotazy

Jak funguje Online koleda?

Jak rychle a online přispět na Tříkrálovou sbírku

Vyberte výši částky, kterou chcete darovat a zda chcete darovat jednorázově, nebo měsíčně. Pokud se vyberete druhou možnost, bude vám automaticky strhávána vybraná částka jednou měsíčně, toto rozhodnutí můžete ukončit zde.

1

Po zadání částky, dejte pokračovat

2

Máte možnost vybrat konkrétní charitu, kterou podpoříte. Vámi vybraná charita pak v rámci rozdělení sbírky dostane 65% z vašeho daru, zbývající část bude rozdělena dle klíče rozdělení výnosu.  Zadejte název města....

3

Nebo zadejte PSČ, systém vám nabídne konkrétní charitu a další nejbližší charity

4

V případě, že nevyberete žádnou charitu a políčko zůstane prázdné, pak bude váš dar v rámci Tříkrálové sbírky rozdělen mezi všechny charity dle klíče rozdělení výnosu.

Vybrali jste konkrétní charitu např. Farní charitu Kolín.

5

Teď vyplňte prosím pravdivě svoje údaje, především email, kam vám přijde informace o platbě. S  osobní údaje nákládá Charita ČR dle zákona.

6

Pokud chcete potvrzení o daru, vyberte možnost ano. Vyplňte pravdivě údaje, aby vám mohlo být vystaveno platné potvrzení o daru na Tříkrálovou sbírku.

7

V rekapitulaci daru vidíte částku, zvolenou charitu a další důležité informace, než přejdete k samotné online platbě na platební bráně Pays.

8

Jste na platební bráně, vyberte platební metodu.

9

Vybrali jste platbu kartou, proveďte platbu.

10

Vybrali jste možnost bankovní převod, QR platba. Můžete zaplatit okamžitě, nebo si nechat zaslat platební údaje na emailovou adresu. 

11

Platba byla úspěšná. Po úspešné platbě kartou, či po vybrání platby převodem se dostnete zpátky na web Tříkrálové sbírky. Pokud jste vybrali možnost zaplatit převodem později, prosím učiňte tak. Děkujeme.

12

V případě, že platbu kartou nepotvrdíte, nebo dojde k nepředvídaným technickým problémům a platba neproběhne, zobrazí se:

13

Zadejte opakovat platbu a proveďte platbu znovu.

9

Jaké jsou podmínky darovaní přes platební bránu Online koledy?

Informace o poskytovateli platební brány, o GDPR a další naleznete zde.

Proč mám zadat osobní údaje do formuláře v Online koledě?

Pro snadnou komunikaci a zdárné vyřízení požadavku

Jedná se o standartní postup při darování online. Tyto údaje nám pomohou k lepší a rychlejší identifikaci v případě, že byste chtěl/a svůj dar nějakým způsobem změnit (vybrat jinou charitu, částku...) nebo pokud by nastaly nějaké problémy s darováním.  Údaje jsou zpracovány v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Proč mi přišel email od Pays?

Protože Tříkrálová sbírka používá pro Online koledu platební bránu Pays. Od Tříkrálové sbírky z emailu koleda@charita.cz vám přijde email s poděkováním, případně s informaci, že platba neproběhla. Informace o úspešné platbě/neúspešné platbě/s pokyny k zaplacení a platebními údaji v případě bankovního převodu/ vám přijdou od platební brány Pays z emailu platba@pays.cz.

Lze do Online koledy přispět i v cízí měně?

Ne, dar v jiné než české měně nelze prostřednictvím kasičky zaslat, sbírkový Tříkrálový účet je veden jen v české měně. 

Jak je to s potvrzením o daru?

Potvrzení o daru na Tříkrálovou sbírku za uplynulé daňové období vám vystaví Charita Česká republika.

O potvrzení daru na Tříkrálovou sbírku si můžete zažádat přímo ve formuláři Online koledy během darovaní. Potvrzení o daru za uplynulé daňové období vám Charita Česká republika vystaví a odešle do konce ledna následujícího roku, když o něj při darování požádáte a zadáte potřebné údaje.  Pokud zadáte svůj e-mail, přijde vám potvrzení v PDF formátu, pakliže e-mailovou adresu neznáme, zasílá se potvrzení o daru poštou. Souhrnné potvrzení o všech darech za uplynulé daňové období automaticky vystavujeme a rozesíláme do konce ledna následujícího roku všem dárcům, na které máme e-mail. Pokud potřebujete vystavit a poslat potvrzení poštou, vyplňte formulář, v němž do komentáře napište, že potřebujete souhrnná potvrzení poštou. 

Pokud si o potvrzení během darování nepožádáte a rozmyslíte si to během roku, lze tak učinit dodatečně prostřednictvím tohoto formuláře. Potvrzení o daru vystaví Charita  na požádání i kdykoliv během roku. Pokud máte zájem o vystavení potvrzení o daru během roku nebo si nejste jisti, zda jste zadali všechny potřebné údaje, kontaktujte nás na e-mailové adrese dary@charita.cz.  

Jak funguje dárcovská sms?

DMS - jednoduchá a rychlá cesta jak přispět na Tříkrálovou sbírku

Pokud chcete přispět na Tříkrálovou sbírku stačí na číslo 87 777 poslat SMS ve tvaru:

DMS KOLEDA 30
nebo
DMS KOLEDA 60
nebo
DMS KOLEDA 90
nebo
DMS KOLEDA 190

Cena DMS je 30, 60.90 nebo 190 Kč, příjemce vaší pomoci obdrží 29, 59, 89 nebo 189 Kč. 

Pokud chcete podporovat Tříkrálovou sbírku pravidelně/měsíčně, pak zašlete na číslo 87 777 poslat SMS ve tvaru:

DMS TRV KOLEDA 30
nebo
DMS TRV KOLEDA 60
nebo
DMS TRV KOLEDA 90
nebo
DMS TRV KOLEDA 190

Odešlete tak každý měsíc částku 30 nebo 60 nebo 90 nebo 190 Kč. Vámi zvolená organizace tak získá každý měsíc 29 nebo 59 nebo 89 nebo 189 Kč.

Svoji trvalou podporu můžete kdykoliv dle svého uvážení bezplatně odvolat zasláním SMS ve tvaru STOP KOLEDA na 87 777

více na www.darcovskasms.cz

Jak se vybrané peníze rozdělí a využijí?

Každá koruna pomáhá a my řekneme jak, jsme otevření a transparentní.

Rozdělení výnosu sbírky 

Výnos sbírky je rozdělen podle předem daného klíče:  65 % vybraných prostředků se vrací charitám, které je vykoledovaly, 15 % je určeno na velké diecézní projekty, 10 % putuje do krizového fondu, odkud jsou uvolněny při mimořádných událostech, a na pomoc v zahraničí, 5 % využije na své projekty Charita Česká republika, 5 % tvoří zákonné režie sbírky.

Kde vybrané peníze pomáhají?

Výtěžek sbírky je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším lidem v  nouzi všude tam, kam dosáhne pomoc Charity Česká republika. Desetina výnosu sbírky je každoročně určena na rozvojovou a humanitární pomoc v zahraničí.

Charity zvěřejňují své konkrétní záměry na každý ročník sbírky.

Kam psát v případě dotazu?

Dotazy k Tříkrálové sbírce či darování do online kasičky pište na: tks@charita.cz

Dotazy k potvrzení o daru: dary@charita.cz