Tříkrálový koncert

Tříkrálový koncert – neděle 5. ledna 2020 – Brno

Koncert byl odvysílán Českou televizí na programu ČT 1 od 18 hodin.


 

Tradiční Tříkrálový koncert v Městském divadle Brno je poděkování koledníkům, partnerům i všem dárcům a příznivcům. Koncertem provázeli Martina Kociánová a Jan Čenský.

Výtěžek z darcovských sms zaslaných v průběhu koncertu činil 922 151 Kč. Děkujeme. Na Tříkrálovou sbírku můžete přispět a charitní činnost popořit zde.

Během koncertu se diváci prostřednictvím reportáží dozvěděli, kde „tříkrálové“ peníze pomáhají a viděli hudební vystoupení těchto umělců:

 

Lake Malawi

Lake MalawiČeská anglicky zpívající hudební skupina je původem z Třince. Vznikla v roce 2013 po rozpadu Charlie Straight. Současnými členy jsou Albert Černý, Jeroným Šubrt, Antonín Hrabal. V květnu 2019 se kapela zúčastnila soutěže Eurovision Song Contest, kde skončili na jedenáctém místě. Jde o druhý největší úspěch v této soutěži.

 Sebastian

SebastianSebastian se narodil v německém Mnichově, dětství však prožil v Liberci. V roce 2015 vydal píseň Toulavá. Písnička se na českém internetu stala nejpřehrávanější nahrávkou roku. Hned v několika anketách pak Sebastian získal titul Objev roku 2015.

 

 

 

Marta Jandová

Marta JandováZpěvačka českého původu, známá především z působení v německé kapele, je dcera Petra Jandy ze skupiny Olympic. Roku 2009 se stala porotkyní v soutěži Česko-Slovenská SUPERSTAR.

 

 

 

VUS Ondráš

OndrášVojenský umělecký soubor ONDRÁŠ je jediným profesionálním souborem svého druhu v České republice a je zároveň reprezentativním tělesem Ministerstva obrany ČR. Jeho historie sahá až do roku 1954, kdy byl založen v Olomouci. V současné době sídlí v Brně a umělecky zpracovává folklór nejen domácí, ale i příbuzných regionů Karpatskeho obkouku od Moravy po Rumunsko. 

 

 

Markéta Konvičková

Markéta KonvičkováTřinecká rodačka na sebe poprvé upozornila jako finalistka soutěže Česko Slovenská SuperStar, kde se probojovala až do nejlepší desítky. V listopadu 2010 se stala objevem roku v anketě Český Slavík a vítězem kategorie objev roku v Hudebních cenách Óčka.

 

 


Předchozí ročníky můžete zhlédnout v archívu České televize: