Nejdříve obdiv a vzpomínky, pak splněné přání

3. prosince 2019 Tři králové plnili přání paní Věře (93)  

Jarda, Milan a Zdeněk, v prvních lednových dnech pak Kašpar, Melichar a Baltazar. A to už pěkně dlouho, přesně tak dlouho, jak trvá projekt Tříkrálová sbírka Charity Česká republika. Své putování ulicemi Nivy ve Zlíně rozšířili o jeden ne zrovna malý dům. Vlastně domov. Domov pro seniory na protilehlém kopci na Burešově. "Je to radost," odpovídá na dotazy, proč právě tam vedou královské kroky, jeden z nich. Ani letos jej nevynechali.

Asi v polovině široké chodby jednoho z pater stála dáma menšího vzrůstu, s širokým úsměvem. Byla to paní Věra, která už před rokem obdivovala královské kostými. Ani tentokrát z nich nespustila oči. "My tři králové jdeme k Vám ...," zpěv, který se velmi příjemně rozléhal celou chodbou, paní Věru dojal: "Chlapci, vy jste herci z našeho divadla." Otázku doplňovalo neustálé pokukování po kostýmech. "Nejsme herci, kralujeme jenom jednou v roce, ale kostýmy máme zapůjčené skutečně ze zlínského divadla," zněla odpověď. "Já si říkala, že Vás neznám. A víte, že takovýchto kostýmů jsem ušila nespočítaně? Celý život jsem pracovala v šicí dílně," objasnila paní Věra svůj zájem o jejich oděv. Určitě by byla moc šťastná, kdyby alespoň pár stehů na pláštích bylo vytvořeno jejíma rukama. Ale to je velmi nepravděpodobné. Paní Věře budou letos 93 roky, více než třicet let je již v důchodu. Poslední léta tráví v domově pro seniory, nebylo jí dopřáno míti rodinu.    Paní Věře splnili Tři králové přání

"Víte chlapci, co bych si přála? Ještě jednou se podívat tam, kde jsem pracovala. Přála bych si vidět dílny, přála bych si vidět zázemí, kde jsem tolikrát procházela. I divadelní představení bych ještě nějaké chtěla vidět," svěřila se královské družině paní Věra. To ještě ale netušila, že nenarazila jen tak na nějaké obyčejné krále. Ale na krále, kteří udělají vše pro to, aby její přání splnili. 

Neuplynulo ani čtrnáct dnů a před králi a Věrou Lalošákovou, která se divadlu upsala na třicet čtyři roky, se otevřely jeho dveře. Přivítala je paní Blanka Kovandová s paní Annou Ambrozovou, která si na paní Věru Lalošákovou dobře pamatuje. „Paní Věro, vy vypadáte tak dobře,“ zaznělo, mimo jiné, při uvítání. „To proto, že jsem měla tak krásný život,“ odpověděla Věra. 

Děkujeme Městskému divadlu Zlín za vstřícnost a velmi milé přijetí.