Tradiční koncert netradičně

7. ledna 2021 Nenechte si ujít letošní Tříkrálový koncert. V neděli 10. ledna od 18 hodin ho v přímém přenosu odvysílá ČT1. Tentokrát však pouze ze studia – koledníci letos hlediště nezaplní a divadlo zůstane prázdné.

Koncertem provází Martina Kociánová a Jan Čenský, účinkují Alena Antalová, Michal Hrůza s kapelou, Leona Machálková, Pokáč a VOXEL & Spol. V průběhu koncertu zazní reportáže o tom, kde vykoledované peníze pomáhají, tentokrát z Domova pokojného stáří sv. Františka v Javorníku a Sociálně terapeutických dílen sv. Josefa v Domažlicích a v Meclově. Z výnosu Tříkrálové sbírky však podporu získá mnoho desítek dalších. 

Kocianova_a_Censky_zdravice1

Lednový koncert tentokrát proběhne bez přítomnosti koledníků v publiku, hromadné akce organizátoři sbírky zrušili už před jejím začátkem, a nakonec současné podmínky neumožňují ani koledování v terénu. Systém PES celou koledu vyhnal z ulic do online prostoru. Během koncertu proto zazní také tříkrálový spot s „panem Onlajnem“, jehož natočení bylo současnou situací inspirováno. 

Během koncertu lze do sbírky také přispět, a to zasláním dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru: DMS KOLEDA 30, DMS KOLEDA 60 (či dlouhodobě DMS KOLEDA 90, DMS TRV KOLEDA 30, DMS TRV KOLEDA 60 či DMS TRV KOLEDA 90). Letos poprvé lze přispívat také přímo na webu Tříkrálové sbírky www.trikralovasbirka.cz, kde bude až do 30. dubna otevřena aplikace online pokladnička.

Sbírka je otevřená celoročně – přispívat lze na účet na účet 66008822/0800 u České spořitelny, variabilní symbol 777, a to bankovním převodem i kartou on-line.

Partnerem Tříkrálového koncertu je statutární město Brno.