Igráček pomáhá

8. ledna 2021 Firma EFKO vytvořila figurky jedinečných Igráčků a věnovala je do charitativní aukce, jejíž celý výtěžek bude poukázán na účet Tříkrálové sbírky.

Sběratelský unikát, IGRÁČCI Tři králové, budou od 11. ledna 2021 předmětem aukce, jejíž celý výtěžek poputuje na účet Tříkrálové sbírky. Kašpar, Melichar a Baltazar existují pouze v jednom jediném exempláři. Vyvolávací cena celé kolekce je jedna koruna. Aukce začíná v pondělí 11. ledna 2021 v 19:30 hod. a bude trvat přesně deset dní, tedy do večera 21. 1. 2021. Partnerem aukce Tříkrálových IGRÁČKŮ je aukční portál Aukro a Charita Česká republika. Aukce proběhne na: https://aukro.cz/uzivatel/EFKO-karton/nabidky

Igráček pomáhá„Zájemci o sběratelský unikát v podobě Tří králů mají nyní jedinečnou příležitost. Mohou se zapojit do aukce a unikátní figurky v ní získat. Celý výtěžek poputuje na účet Tříkrálové sbírky Charity Česká republika. Pandemie letos znemožňuje malým koledníkům fyzické koledování, a tak i Charita musela přistoupit k získání prostředků formou on-line koledy. Rozhodli jsme se tedy podpořit tuto sbírku skrze našeho IGRÁČKA. K figurkám od nás dostane šťastný majitel certifikát. Výherce získá nejen originální sbírkový předmět, ale zároveň udělá radost potřebným,“ uvádí Miroslav Kotík, majitel společnosti EFKO–karton s. r. o., firmy, která legendární figurky vyrábí. 

„Kamarádka mi vnukla myšlenku, abychom vytvořili Igráčky Tři krále. Neváhal jsem a zadal Igráček pomáhášikovné kolegyni z našeho vývoje, aby unikátní figurky vytvořila. Když mi následně toto královské trio kolegyně přivezla, začal jsem hned přemýšlet, jak krásné figurky využít. Říkal jsem si, aby z nich byl jen krásný artefakt v naší firemní vitrínce. Napadlo mě tedy, uskutečnit jejich aukci, jejíž výtěžek bude poukázán na účet Tříkrálové sbírky. Kontaktovali jsme jak centrálu Charity, tak aukční portál Aukro. Oba partneři byli z nápadu nadšení, takže jsme se bez váhání rozhodli figurky do aukce věnovat,“ popisuje vznik akce Zbyněk Čech, marketing manager firmy EFKO, a dodává ,,Akce navazuje na úspěšný projekt „Pomáhej s IGRÁČKEM“. IGRÁČEK s rouškou, který pomáhá s bojem proti covid-19 zaujal zákazníky i sběratele. Za vybrané prostředky firma postupně nakoupila ochranné pomůcky a dezinfekce pro nemocnice, charity nebo domovy seniorů".