Aktuální situace

Do průběhu sbírky v roce 2021 zasáhla pandemie nemoci covid-19 a v souvislosti s ní přijatá opatření. Vzhledem ke zhoršení situace a celostátnímu zpřísnění restrikcí, rozhodlo vedení Charity Česká republika, že po dobu trvání pátého stupně PES koledníci nevyjdou. Koleda ale zrušena není! Přesouvá se do onlině prostředí – proto přivítejte naše virtuální koledníky a přijměte online požehnání.  Do online kasičky je možné přispívat do 30. dubna 2021.

Statické kasičky, které charity umísťují na úřady, do kostelů, do obchodů a dalších dostupných prostor budou k dispozici do 24. ledna. Kde jsou kasičky umístěny naleznete na webových stránkách konkrétních charit.

Firma EFKO podporuje Tříkrálovou sbírku

Sběratelský unikát, IGRÁČCI Tři králové, budou od 11. ledna 2021 předmětem aukce, jejíž celý výtěžek poputuje na účet Tříkrálové sbírky. Kašpar, Melichar a Baltazar existují pouze v jednom jediném exempláři. Vyvolávací cena celé kolekce je jedna koruna. Aukce začíná v pondělí 11. ledna 2021 v 19:30 hod. a bude trvat přesně deset dní, tedy do večera 21. 1. 2021. Partnerem aukce Tříkrálových IGRÁČKŮ je aukční portál Aukro a Charita Česká republika. Aukce proběhne na: https://aukro.cz/uzivatel/EFKO-karton/nabidky

Jak bude sbírka vypadat u vás?

Stupeň 5 PES umožňuje umístění kasiček na veřejně přístupná místa a šíření požehnání prostřednictvím samolepek a nápisů na dveře, a to pouze ve dvou a bez kontaktu s dalšími osobami. Jak bude sbírka vypadat u vás, rozhodne příslušná místní charita a dá to vědět na svém webu, případně sociálních sítích. Pokud nevíte, pod kterou charitu vaše obec spadá, využijte adresář organizací Charity Česká republika. Většina charit pro vás připravila statické kasičky, kde jsou umístěny naleznete na webech jednotlivých charit.

V bezpečí si s námi užijte ONLINE koledu. Děkujeme za vaši přízeň.

Jak bude sbírka vypadat u vás?

Jak funguje ONLINE kasička?

Online koleda vám chce zprostředkovat zážitek z koledování ve virtuálním prostoru. Věříme, že online koledníci vás potěší stejně, jako by stáli u vašeho prahu. Přijměte požehnání a vložte do ONLINE kasičky příspěvek na pomoc lidem v nouzi. 

Přispět můžete přímo té organizaci, která u vás každoročně koleduje. Pokud necháte pole výběru prázdné, váš dar bude rozdělen mezi všechny naše charity v rámci sítě Charity Česká republika. Vámi darovaný obnos bude využit na finacování charitních služeb.  Nastudujte si podrobný návod.

Jak funguje ONLINE kasička?

PES