Rozjíždíme Instagram a nový web!

29. listopadu 2019 Tradiční sbírka a moderní web, to jde dohromady.

U příležitosti 20. výročí celorepublikového konání Tříkrálové sbírky spouští její organizátoři nové webové stránky. Jsou přizpůsobené prohlížení na tabletech a telefonech a obsahují některé nové interaktivní prvky. Od letošního roku má sbírka také svůj oficiální profil na sociální síti Instagram.   Benešov - Tříkrálová sbírka 2019

Tříkrálová sbírka tak pokračuje v trendu oslovovat své příznivce online. „Počet našich fanoušků na Facebooku se blíží 11 tisícům, a tak jsme se rozhodli založit také profil na Instagramu. Doufáme, že jím potěšíme hlavně koledníky, mezi kterými je oblíbenější než Facebook,“ přibližuje hlavní koordinátorka sbírky Gabriela Víšová. Instagramový profil sbírky můžete sledovat na https://www.instagram.com/trikralova_sbirka/

Na Facebooku organizátoři navážou na tradici populárních fotosoutěží. „Soutěž vyhlásíme v průběhu prosince a fotografie z koledování budou moci koledníci posílat opět od začátku ledna,“ doplňuje Gabriela Víšová.

V loňském roce převlékla sbírka kabátek – z anonymních „origami“ králů se stali malí koledníci. V novém designu letos začíná fungovat celý web sbírky. Součástí je opět sčítací aplikace, kde je možné podrobně sledovat rozpečeťování kasiček a sčítání výsledku v jednotlivých diecézích. Jak peníze z kasiček přibývají, bude po celou dobu sčítání ukazovat také teploměr na hlavní stránce webu.

Nový web chce být přátelštější jak k dárcům, tak ke koledníkům. Usnadňuje darování kartou a převodem online a koledníci tu najdou mapu, která je navede na kontakty jejich regionálních koordinátorů. A to ještě nejsou všechny novinky, jimiž sbírka své narozeniny oslavuje. Spolu s animačním studiem KLUCIvespolek připravila pro své příznivce překvapení, na které se můžete těšit už příští týden na sociálních sítích sbírky.