Asistenti Tříkrálové sbírky: „Je to starost, ale hlavně radost,“

19. listopadu 2019 Sbírka nejsou jen koledníci a dárci, stojí za ní Tříkráloví asistenti .

Koledníci už pro tento rok odložili své korunky, kasičky se postupně rozpečeťují a my počítáme výtěžek od podporovatelů Tříkrálové sbírky a charitního díla.

Hned po skončení jsme si k nám pozvali tříkrálové asistenty, kteří zastřešují organizaci sbírky ve svých obcích. Popovídali jsme si o jejich zážitcích, ukázali jim, kam poputuje výtěžek a ptali jsme se také na jejich motivaci.

Páteční akce Tříkrálový čaj se stala příjemnou tradicí naší rajhradské charity. Do našich prostor zveme asistenty Tříkrálové sbírky, se kterými během sbírky intenzivně komunikujeme a vzájemně si tak pomáháme k úspěšnému a hladkému průběhu koledování v konkrétních obcích. Posezení organizujeme ihned po skončení sbírky, abychom si mohli navzájem sdělit čerstvé dojmy a informace z další úspěšného ročníku.

Zajímalo nás, jak sbírka probíhala, jak se můžeme zlepšit  a také to, co pro asistenty Tříkrálová sbírka vůbec znamená. „Proč to dělám? Za celý rok pro charitní dílo neudělám nic jiného… Mám možnost zorganizovat skupinky na naší základní škole. Navíc se můžu realizovat jako organizátorka,“ vysvětluje asistentka ze Židlochovic.

„Vnímám to jako přímo využitelné peníze na pomoc druhým. A také předávání tradice mladším ročníkům a dětem. Prostě naučit je, aby nebyli lhostejní k druhým,“ doplňuje další asistentka, která „Tříkrálovku“ rozběhla v její obci letos poprvé.