V neděli zazní na ČT1 jubilejní Tříkrálový koncert

Tříkrálový koncert. Foto: Richard Bouda

Tradiční součástí Tříkrálové sbírky je Tříkrálový koncert, jehož jubilejní desátý ročník se koná v neděli 8. ledna v Městském divadle v Brně. V přímém přenosu jej uvede Česká televize v 18 hodin na programu ČT 1. Koncert moderují Martina Kociánová a Jan Čenský. Na Tříkrálovém koncertu 2017 vystoupí Boni pueri, Spirituál kvintet, Věra Martinová, Václav Neckář & Bacily, Lenny a Slza.

V rámci koncertu zazní také reportáže s ohlédnutími za osudy klientů, kterým „tříkrálové“ peníze v minulosti pomohly nebo dosud pomáhají stát na vlastních nohou a žít důstojný život.

Zazní příběh Honzíka a Olinky i jejich „strážného anděla“ Aničky z Plzně a představí se projekt „tréninkových prostor“ v Ostravě. Třetí spot přiblíží práci Charity v zahraničí, konkrétně projekty domáčí péče v Moldavsku, nejchudší zemi Evropy.

„Letos se koná již 10. ročník přímého přenosu. Moc mě těší, že tento projekt vznikl původně na koleně a dnes se těší velké přízni díky obrovskému nadšení ČT štábu nebo zvukové agentury, které jsme pro koncert získali,“ říká hlavní organizátorka koncertu Diana Tuyet-Lan Kosinová z Diecézní charity Brno.

„Troufám si říct, že také moderátorům přirostl koncert opravdu k srdci. Doufám, že i letos diváky nezklameme. Myslím, že se mohou těšit na velmi zajímavou sestavu interpretů, kteří přijali naše pozvání a podpoří tak Tříkrálovou sbírku,“ uzavírá Diana Tuyet-Lan Kosinová.


Koncert v archivu České televize

Záznam Tříkrálového koncertu (iVysílání) nalezenete zde.


Vaše hodnocení koncertu

Formulář ke zhodnocení koncertu naleznete zde.

Starší ročníky koncertů

Přehled starších ročníků Tříkrálového koncertu (2008–2016) naleznete zde.