Tříkrálová sbírka vyvrcholí o tomto víkendu

Koledníky se zapečetěnými pokladničkami opatřenými logem Charity, budeme potkávat také o nastávajícím víkendu. V sobotu (5. 1.) požehná koledníkům kardinál Dominik Duka a o svátku Zjevení Páně čili sv. Tří králů (6. 1.) se na podporu sbírky uskuteční Tříkrálový koncert.

V pražské katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha se v sobotu 5. ledna koná od 14.45 hodin tříkrálová bohoslužba slova, kterou povede pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka. Poté, přibližně v 15.30 hodin, kardinál Duka požehná koledníkům i sbírce z balkonu Arcibiskupského paláce. Následně z paláce vyjde průvod Tří králů na živých velbloudech z Hradčanského náměstí na Loretánské náměstí. Více

Žehnat koledníkům bude například také plzeňský biskup František Radkovský a to ve Kdyni (10.00), v Domažlicích (13.00), v Postřekově (14.30) a v Hostouni (15.30).

Koncert proběhne v neděli 6. ledna od 18 hodin v Městském divadle Brno a v přímém přenosu jej uvede Česká televize na programu ČT 1.  

O víkendu však koledování nekončí, koledníky můžete potkat podle místních podmínek až do 14. ledna. Poté následuje sčítání výnosu sbírky, které trvá zpravidla několik týdnů. Kolik se letos vykoleduje si můžete tipnout v soutěži na Facebooku (www.facebook.com/Trikralovasbirka).

V roce 2012 se díky štědrým dárcům vybrala dosud rekordní částka - přes 75 milionů korun. Většina prostředků směřuje na pomoc potřebným v regionu, kde byly peníze vykoledovány. Přibližně desetina výnosu pomůže v zahraničí.

Přispět do sbírky můžete zasláním DMS KOLEDA na číslo 87 777 (cena jedné DMS je 30 Kč, na pomoc potřebným jde 27 Kč. Službu provozuje Fórum dárců.). Podpořit sbírku je možné také příspěvkem na účet Tříkrálové sbírky číslo 66008822/0800 u České spořitelny, VS: 777).

Dnes již tradiční sbírku tříkrálových koledníků pořádá Charita ČR s podporou Nadace České spořitelny.