Před Českou spořitelnou zněly latinsko-americké rytmy a chodil tříkrálový velbloud

Velbloud Achim v Tříkrálvém městečku před ČS

Ve středu 6. ledna vozil dvouhrbý velbloud Akim před budovou České spořitelny v Olbrachtově ulici v Praze 4 na hřbetě děti i dospělé. Před spořitelnou totiž odpoledne vyrostlo Tříkrálové městečko se stánky s nabídkou sladkých pochutin a s živou hudbou. Výtěžek z akce podpoří charitní Tříkrálovou sbírku.

Návštěvníky Tříkrálového městečka nedaleko stanice metra Budějovická "rozehřály" žhavé latinsko-americké rytmy kapely Atarés. Teplé občerstvení nabídla tradiční dobročinná Palečkova kavárna s grogem a svařákem, dále stánky s palačinkami, trdelníkem i pečenými kaštany (vše za symbolické ceny). Pro zájemce byl připraven rovněž fotokoutek s jesličkami.

Svůj stánek v městečku otevřela také Charita ČR s nabídkou bylinných sirupů z chráněných dílen Camellus v Žirči u Dvora Králové, charitních oplatek z Unity Bílá Voda a dalších drobností.    

Veškerý výtěžek z prodeje zakoupených teplých nápojů i dobrot (více než 23 tisíc Kč) věnovala Česká spořitelna na konto Tříkrálové sbírky.

Nadace České spořitelny je partnerem Tříkrálové sbírky a současně generálním partnerem Charity ČR. Česká spořitelna se stejně jako v předcházejících letech i letos podílí na zpracování výtěžku Tříkrálové sbírky.