Poslední pokladničky byly rozpečetěny

Poslední pokladničky byly rozpečetěny

Dnes dopoledne byly v Brně rozpečetěny poslední pokladničky letošní Tříkrálové sbírky. Celkový výnos sbírky letos překročil částku 82,7 milionů Kč. Vykoledované peníze pomohou lidem v nouzi v ČR, menší část podpoří záměry v zahraničí. Děkujeme!

„Na místním úřadu jsme dopoledne rozpečetili posledních 32 pokladniček a do sbírky přispěli výnosem 160 772 Kč. Dnešní termín rozpečeťování byl s úřadem předem domluveni. Byli velmi ochotní a vstřícní, za což jsme jim velmi vděční," uvedl koordinátor Tříkrálové sbírky v brněnské diecézi Petr Kubíček.

Celkem letos koledníci vybrali do 19 104 pokladniček částku 81 746 477 Kč. K tomu náleží ještě 35 174 DMS, které zaslali diváci během Tříkrálového koncertu a které představují částku 1 002 459 Kč.

Celkový výnos Tříkrálové sbírky 2014 tedy činí 82 748 936 Kč.
Jde o dosavadní rekord ve čtrnáctileté historii celostátní sbírky.

„Jménem všech, kterým tyto peníze budou pomáhat, chci všem dárcům upřímně poděkovat. Konečný výsledek je nejen ohromující, ale také poukazuje na obrovskou solidaritu naší společnosti. Děkujeme také za důvěru, kterou nám dárci dávají a možnost, že můžeme spolu s Vámi pomáhat,” uvedl ředitel Charity ČR Lukáš Curylo.

Výsledky z jednotlivých regionů jsou podrobně uvedeny zde.

Přehled nejdůležitějších záměrů letošní sbírky naleznete zde.

Děkujeme!