Koncert podpořil Tříkrálovou sbírku

Vladimír Mišík, foto: Wikimedia Commons

Tradiční Tříkrálový koncert 2014 oslavující lidskou solidaritu proběhl v neděli 5. ledna od 18 hodin v Městském divadle Brnno. V přímém přenosu ho odvysílala Česká televize. Koncert si můžete prohlédnout ze záznamu, případně ho ohodnotit pomocí dotazníku.

Jeviště brněnského divadla hostilo legendárního zpěváka, kytaristu, skladatele a textaře Vladimíra Mišíka, vystoupila i finalistka pěvecké soutěže Hlas ČeskoSlovenska Anna Veselovská. Nejen mladší diváky potěšilo vystoupení předních českých pop-rockových skupin Chinaski a Mandrage. Akcí opět provázela osvědčená moderátorksá dvojice Martina Kociánová a Jan Čenský.

Skrze reportážní kamery mohli diváci nahlédnot do míst, kde pomáhá Charita. Charita Ostrava poodhalí příběh klientky, která v rámci pomoci lidem v nouzi a bez domova dostala novou šanci v projektu startovací byty.

Plzeňský Domov svatého Aloise divákům představí, jak je důležité pečovat o klienty s Alzheimerovou nemocí, Oblastní charita působící v Poličce představí pomoc lidem s mentálním postižením v chráněných AC dílnách.

Národní povodňový koordinátor Martin Zamazal připomněl, že peníze od dárců Tříkrálové sbírky 2013 významně pomohly při obnově zasažených domácností po loňských záplavách v Čechách i na Moravě.  

Koledníkům a štědrým dárcům podělkovali také ředitel Charity ČR Lukáš Curylo a olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner

Během koncertu, ale i v době celé Tříkrálové sbírky Charity ČR, můžete zaslat dárcovskou sms* ve tvaru: DMS KOLEDA na číslo 87777. Z výtěžku sbírky poté Charita Česká republika celoročně pomáhá těm, kdo si sami pomoci nedokáží.

 

Jak se také zapojit do sbírky?

* Cena jedné DMS je 30 Kč, Tříkrálová sbírka obdrží 28,50 Kč. Službu poskytuje Fórum dárců, technicky zajišťuje ATS Telecom.