Baví mě, že tříkrálová pomoc má svou strategii

- je fundovaná a zároveň se z ní nevytratil cit, říká v exkluzivním minirozhovoru moderátorka Tříkrálového koncertu Martina Kociánová.

Působíte jako hudebnice, zpěvačka, moderátorka, jste však i vzornou maminkou a manželkou. Jak se Vám daří skloubit rodinný a profesní život?

Jediná poctivá odpověď je těžce:o). Z rozhovorů se sice můžete často dočíst, že „nadženy“ kolem nás zvládají dvě děti, šéfují firmě o dvoustech zaměstnancích, ve volném čase studují desátý cizí jazyk a pečou výtečné moučníky.  Já k těmto přebornicím nepatřím a protože jsme s mužem nikdy nechtěli chůvu a babičky jsou sice fajn, ale daleko, tak je to někdy skutečně logistický oříšek. Kdo vyzvedne Dannyho ze školy a zaveze na kroužky, kdo napíše úkoly, kdo procvičí logopedii, kdo půjde k lékaři, když jeden má tiskovku a druhý koncert… Když jeden musí dopsat článek a druhý dodělat rozhovor. Ale to znají asi úplně všichni rodiče.  Někdy to jde jako po másle a někdy vás to stojí poslední zbytky sil. Ale neměnili bychom ani za nic.  

Jako moderátorka jste se již počtvrté zhostila moderování Tříkrálového koncertu Charity ČR společně s Janem Čenským. Čím Vás tato spolupráce oslovila?

Ta otázka má dvě stránky, na jednu odpovídá moderátor a na tu druhou člověk, občan. Jako člověk musím říci, že mě dojímá, jak trpělivě Charita ČR sbírku připravuje a že každý rok můžeme vidět konkrétní výsledky, které za sebou sbírka nechává. Baví mě, že ta pomoc má svou strategii, je fundovaná a zároveň se z ní nevytratil cit. Jako moderátor musím říci, že je radost pracovat s tak sehraným týmem. Od začátku nás s klidem a přehledem režíruje Adam Rezek. A když stojíte na jevišti s Honzou Čenským moderátorem, který své řemeslo umí a navíc je s ním legrace, tak je to bonus navíc.

Tříkrálový koncert proběhne v neděli 6. ledna od 18h, živě ho vysílá ČT 1.