Jak váš příspěvek pomáhá?

Níže na této stránce najdete příběhy konkrétních lidí, kterým sbírka pomohla. Čtěte také:

Kuba: Spolužáci pro mě vykoledovali kolo

Kuba: Spolužáci pro mě vykoledovali kolo

I když je odmalička upoután na invalidní vozík, chodí rád s kamarády ven. Jeho spolužáci mu pomohli získat prostředky na speciální kolo, díky kterému s nimi může podnikat zase o nějaké to dobrodružství navíc.

Tmavovlasý Kuba je kluk jako každý jiný - rád se zasměje, podniká s kamarády ze sousedství různá dobrodružství, chodí do školy. Jen v jednom se trochu liší, od malička je upoután na invalidní vozík.

Navštěvuje Základní školu J.E.Purkyně v Libochovicích, kde má také spoustu dobrých kamarádu. „Jako všichni kluci chodí Kuba rád s kluky ven. Smutně se však dívá, když ostatní vyjedou na kolech,“ říká Kubova maminka.

Tento problém se rozhodli řešit Kubovi spolužáci z 5.B.. Zapojili se do Tříkrálové sbírky a společně s učiteli koledovali na speciální kolo pro Kubu, na kterém si nyní může užívat stejných radovánek, jako jeho vrstevníci.

„Kuba si kolo moc přál, naše příjmy nám však nedovolily ho koupit. Velké díky patří nejen žákům a učitelům školy, kteří se sbírky ujali, ale také Charitě, která tuto sbírku umožnila,“ dodává Kubova maminka.

Tlačítko - chci koledovat Talčítko přispětTalčítko příběhy